niedziela, 7 kwietnia 2013

Amerykańce

Co prawda post o Chicago jest już praktycznie gotowy. Pozostały mi jedynie zdjęcia do wstawienia. Postanowiłam opisać coś innego, co wydaje mi się bardziej priorytetowe, a mianowicie wolni strzelcy z Ameryki.

Uważam, że jestem już w Usa 6 miesiecy i to już jest wystarczający czas obserwacji i innych takich, by powiedzieć krótko jacy oni są.

- bekają przy Tobie i nie przepraszają. W Polsce takie zachowanie równa się -100. W USA jest dopuszczalne, mało tego, potrafią to robić siedząc koło Ciebie lub przy stole.

- nie otwierają Ci drzwi, nie wpuszczają Cię pierwszą, tylko otwierają sobie drzwi a Ciebie najlepiej niech te drzwi zmiażdżą.

- aby tylko zaliczyć. Myślę, że to nie tylko Amerykanie przodują w tym temacie.

- zabierają Cię gdzieś, a potem są tak pochłonięci meczem, koncertem i wszystkim innym, że mają Cię głęboko w ....

- jeżeli jesteś dla kogoś miła, on od razu sobie myśli, że na niego lecisz.

- kłamią, kłamią i kłamią.

- mówi Ci, że jesteś miłością jego życia, przestaje się odzywać kilka tygodni i później znów pisze, jak gdyby nigdy nic.

- bawi się z Tobą kilka imprez z rzędu, a na ostatniej się dowiadujesz, że nawet nie pamięta jak masz na imię.

- myślą, że to, że jesteś dziewczyną, upoważnia ich do wymacania Cię przechodząc koło Ciebie w ciasnym przejściu na baletach.

- uważają, że to oni są najlepsi, najseksowniejsi na świecie. Myślą, że skoro zagadali to już jesteś ich i musisz im być za to wdzięczna i najszczęśliwsza na świecie.

- unika Cię kilka imprez, a jak już przyjdziesz  z "kimś" na balety, jest zły, że nie może się z Tobą pobawić i robi wyrzuty, czemu to on nie jest Twoim chłopakiem.

- zaprasza Cię na piwo, płacisz za siebie...... czasem nawet i za niego.

- uważają się za inteligentniejszych a mylą Polskę z Rosją lub Kazachstanem. I dziwią się, że nie mówimy po niemiecku i że Polska to jednak nie jest miasto w Rosji.

- jak Twój znajomy jest z kumplami, których jest więcej niż jeden, to Cię NIE przedstawi. W sumie racja, bo po co zaprzątać sobie głowę imionami, których i tak nie zapamiętasz. Swoją drogą w PL zachowanie niedopuszczalne - przynajmniej w mojej ocenie.Oczywiście są wyjątki od normy, ale taki opis to przeciętny Amerykanin.


14 komentarzy:

 1. Większość z tych rzeczy bym niestety przyporządkowała też do polskich mężczyzn, także niestety nie są to tylko minusy amerykanów.

  OdpowiedzUsuń
 2. amerykańska patologia

  OdpowiedzUsuń
 3. pokładajmy nadzieję w tych wyjątkach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. stosunkując się do komenatrzy wyżej, każda z dziewczyn napisała prawdę ;)! Najbardziej podoba mi się stwierdzenie "amerykańska patologia", MISTRZ! Co do treści postu to siedząc tutaj w Polsce i czekając na wyjazd, mam takie samo zdanie wyrobione przez filmy itp. Cały ten opis jest śmieszny!:D zastanawia mnie jakie są amerykańskie dziewczyny do pary z amerykańskim gburem! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To tak jak Turcy którzy myślą żeby tylko zaliczyć (ci co mieszkają w Niemczech) xD Ale nie tylko oni.Nasi rodacy nie są lepsi ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko ci co mieszkaja w Niemczech ;P Tak samo Włosi i Hiszpanie też nie są lepsi xD

   Usuń
  2. co tu dzielić na państwa. Facet to facet, nieważne w jakim języku mówi

   Usuń
  3. no racja wszędzie znajdzie się jakiś dupek ;P

   Usuń
  4. taaa... facety to facety!

   Usuń
 6. To nie kwestia narodowości to kwestia ich menatlności i tego,że skoro pochodzimy z Europy (badź z Polski) musimy być łatwe.. smutne acz prawdziwe wiele razy doświadczyłam takiego podejścia mieszkając 3 miesiaće w Anglii.

  OdpowiedzUsuń
 7. fakt, co prawda to prawda :) jednak to chyba odnośnie całej tej płci brzydkiej :D fakt też, że Amerykańcy prawie niczego o Europie nie wiedzą, interesują się wyłącznie własnym krajem, a moze nie krajem co swoim stanem...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Hehehe, jednym słowem "buraki" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ѕρot on with this write-up, I tгuly believe that this site nеeԁs a lοt more attention.
  I'll probably be back again to read more, thanks for the advice!

  my blog post :: pure leverage joel

  OdpowiedzUsuń