Pakowanie
Większość osób wyjeżdżająca np do U.S.A. może zabrać 8kg w bagażu podręcznym i 23 w bagażu właściwym. Chciałabym wam pokazać w jaki sposób można zaoszczędzić kg. Wiadomo wyjeżdżamy na 12m-cy więc chcemy zabrać jak najwięcej swoich rzeczy.


1. Bagaż.

Przede wszystkim pierwsze kg możemy już zaoszczędzić na bagażu:        2,9 KG                                                                                   4,5 KG

To jest oczywiście waga dużego bagażu. Torba z lewej strony jest lżejsza, też ma kółka, większość takich toreb jest z mocnego nieprzemakalnego materiału i co najważniejsze też ma kwiatki :)

2. Kosmetyki

a) zawsze możemy kupić mniejsze odpowiedniki. W ten sposób zaoszczędzimy już nie kg a dag, ale zawsze coś. Duże opakowania zawsze możemy kupić na miejscu :) 
b) możemy mleczko do demakijażu, płyn do demakijażu oczu i np. tonik zamienić na chusteczki do demakijażu.3. Inne

Mam tutaj na myśli wszystkie inne rzeczy, które możemy zamienić na mniejsze, np:

- prostownica


4. Worki próżniowe.

Dzięki tym workom nie zyskamy kg ale zyskamy dużo miejsca w torbie. 

5. Miejsce zyskamy również, gdy T-shorty, swetry, jeansy, zwijając w rulon.
Buty - zajmują zazwyczaj dużo miejsca, dlatego aby je do czegoś wykorzystać można włożyć do nich zwinięte skarpetki. W ten sposób oszczędzamy miejsce. 


Wzdłuż wewnętrznych krawędzi walizki ułóż paski.


Pozostałe rzeczy, spakowane luzem kosmetyki oraz masywną biżuterię umieść w schowkach po wewnętrznej stronie walizki. Delikatne kolczyki zapakuj do plastikowych pudełek (np. po tabletkach), łańcuszkowe bransoletki i naszyjniki wsuń do słomek do napojów, przyklejając ich końce do końców słomek za pomocą taśmy. Same słomki umieść natomiast w plastikowej torebce.


Co należy spakować?

w niektórych ( nie wiem czy we wszystkim w każdym razie z tych co wiem a nie chcę mi się sprawdzać czy wszędzie) Traning school pobierany jest duży bagaż przy przyjeździe i przechowywany w magazynie do naszego wyjazdu. Dlatego należy spakować wszystkie najważniejsze rzeczy do bagażu podręcznego. Musimy zmieścić tam również ciuchy i kosmetyki na cały okres trwania szkolenia np. 3 dni.

Co należy mieć w takim bagażu?
- przede wszystkim dokumenty ( paszport, prawo jazdy, pre-departue project, ksero ważnych dla nas dokumentów)
- kosmetyki ( jeśli zakupicie małe kosmetyki jakie pokazałam wyżej będziecie mogli je mieć w bagażu bo nie przekraczają one 100ml. przy czym muszą one być wnoszone na pokład w przezroczystych torbach plastikowych, a ich łączna pojemność nie może być większa niż 1 litr. Każdy pasażer może zabrać ze sobą jedną torbę plastikową.)
- ciuchy ( wiadomo, tutaj powinniśmy mieć ciuchy lepsze, będziemy siedzieć i się uczyć oraz oczywiście zwiedzać więc nie powinniśmy ich zbytnio ubrudzić czy zniszczyć. 
- $$$$$$
- aparat
- bieliznę oraz pidżamę 
- książka, gazeta, krzyżówki ( w końcu czeka nas przeszło 10h podróży )
- laptop


PAMIĘTAJCIE: ważne jest abyście ważne dokumenty mieli przy sobie. Często zdarza się, że bagaże giną., Jeśli do waszego wyjazdu do rodziny torba powróci to o.k. ale czasami już nie wraca :/

Należy zrobić ksero ważnych dokumentów. Ksero paszportu, wizy, dowodu, prawka należy zrobić 2 razy. Jedną kopię zostawić komuś w PL a jedną mieć ze sobą w U.S.A. 


LISTA RZECZY, KTÓRYCH NIE MOŻNA ZABRAĆ NA POKŁAD W BAGAŻU PODRĘCZNYM


Jak coś mi się przypomni to dopiszę :D 

P.S. Jeśli znacie jeszcze jakieś sposoby zaoszczędzania kg lub miejsca w bagażu podzielcie się tymi informacjami a pomożecie e ten sposób przyszłym pakującym się au pair |!| 


   
                               

Miłego pakowania!!
2 komentarze: